Brand op de Oriental Pearl Televisietoren in Shanghai

Gepubliceerd op dinsdag 13 april 2010 door Tycho

tv-tower-shanghai-brand-1

Het antennehuis van de Oriental Pearl televisietoren in Shanghai vloog vannacht in brand. De toren is 468 meter hoog en daar komt dus geen ladder bij. De brand brak uit om 02:00 lokale tijd en zorgde voor veel paniek. Over twee weken begint de World Expo 2010 en dan heeft men liever een onafgefikte toren, het kreng staat bovendien nog eens in het zicht van het expoterrein aan de overkant van de Huangpu rivier.

tv-tower-shanghai-brand-3

De brandweer rukte massaal uit maar kon niets doen dan kijken, pas als het vuur zo’n 200 meter lager was gekomen had men met de hoogste spuit iets kunnen proberen. De spuitgasten belden voor blushelikopters uit de haven maar net toen die luchtgeboren waren doofen de vlammen, lijkelijk dank het interne blussysteem.

tv-tower-shanghai-brand-2

De schade vroeg vanmorgen, Chinese tijd. Die antenne is kapot, nu maar repareren hop en graag voor ene mei.

tv-tower-shanghai-brand-4

De toren bij bijna-daglicht. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend, men denkt aan kortsluiting en is begonnen aan een groots onderzoek.

Stem of voeg toe aanUitleg over het gebruik van deze icons :  Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op GeenRedactie Plaatsen/stemmen op Grubb Plaatsen/stemmen op MSN Reporter België Plaatsen/stemmen op Netjes.be Plaatsen/stemmen op Digg Stumble it! Voeg toe aan je Google bladwijzers Voeg toe aan je Facebook-profiel Abonneer je op de RSS-feed van deze site

Reageer op dit bericht