China kiest Koning Yam

Gepubliceerd op donderdag 26 november 2009 door Tycho

yam_china_1

In het Anhe Township onder Quanzhou County in de Guangxi Zhuang Autonomous Region organiseerde de vereniging van Yam-platers de jaarlijxe ‘Koning van Yam verkiezing’. Op de bovenste plaat de winnaar, een yamreus van 1.66 meter lang en een gewicht van 38 kilo.

yam_china_2

Boertjes bekijken enige inzendingen. De yam is een groente en de smaak is vergelijkbaar met die van een zoete aardappel. Chinezen als Chinezen zijn denken ook dat het goedje goed voor van alles en nog wat is, zo zou het bijvoorbeeld de potentie verhogen en hartkwalen verhelpen.

yam_china_3

De oprenner. De kweker van de keizer won 1000 yuan, ongeveer 100 euro. De rest van de tien prijswinnaars moest met 100 yuan naar huis terug en dat klinkt eerlijk.

yam_china_4

De oprenner is het midden met enige nog mindere winnaars, zij kregen slechts een eervolle vermelding in het Grote Yamboek van de vereniging, en twee plastiek rozen.

Stem of voeg toe aanUitleg over het gebruik van deze icons :  Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op GeenRedactie Plaatsen/stemmen op Grubb Plaatsen/stemmen op MSN Reporter België Plaatsen/stemmen op Netjes.be Plaatsen/stemmen op Digg Stumble it! Voeg toe aan je Google bladwijzers Voeg toe aan je Facebook-profiel Abonneer je op de RSS-feed van deze site

Reageer op dit bericht