Slakkenplaag in Boerendorp in China

Gepubliceerd op zondag 13 juni 2010 door Tycho

Rijstboertjes in het dorp Baihe in de provincie Sichuan kampen met een slakkenplaag. De behuisde diertjes vreten alle nieuwe aanplant op en zijn moeilijk te bestrijden. Enige manier om van de slakken af te komen is hen een voor een op te pakken, in een bak gooien en daarna het vuur in. Dorpsbewoners vangen duizenden slakken per dag maar steeds weer komen nieuwe bij.

Volgens het dorpsbestuur begon de plaag nadat een aantal slakken ontsnapte uit een vijver van een viskwekerij, sindsdien hebben de beesten zich razensnel voortgeplant. Op de plaat slakken-eieren op een paal, in kek roze. De boertjes kunnen niet met chemische middelen werken, die zouden de rijst beschadigen.

Slakkeneieren op een rijstplanstronk. Het lokale bestuur heeft de overheid in de provinciale hoofdstad Chengdu gevraagd eens naar het slakkenprobleem te kijken. De overheid beloofde twee maanden geleden een team biologen te sturen, die zijn echter tot vandaag nog niet aangekomen.

Stem of voeg toe aanUitleg over het gebruik van deze icons :  Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op GeenRedactie Plaatsen/stemmen op Grubb Plaatsen/stemmen op MSN Reporter België Plaatsen/stemmen op Netjes.be Plaatsen/stemmen op Digg Stumble it! Voeg toe aan je Google bladwijzers Voeg toe aan je Facebook-profiel Abonneer je op de RSS-feed van deze site

Reageer op dit bericht