Dodental Aardverschuiving China opgelopen tot 702

Gepubliceerd op woensdag 11 augustus 2010 door Tycho

china-gansu-aardverschuiving-dag4-1

Het dodental van de aardverschuiving in Zhouqu in de provincie Gansu is opgelopen tot 702, 1024 mensen zijn nog steeds vermist. 4000 tenten zijn aangekomen in het rampgebied maar reddingswerkers hebben moeite met het opzetten van de tenten door gebrek aan open ruimte. Het ontoegankelijke gebied is zeer bergachtig en de grond bestaat vaak uit harde rots.

Nog eens 16.000 tenten zijn op weg naar Gansu, door de problemen in Zhouqu is men begonnen met de bouw van een tentenkamp in Lanzhou, hoofdstad van Gansu, maar daar zijn de dakloze vluchtelingen weer niet. De mogelijke uitbraak van ziekten baart autoriteiten ernstige zorgen, speciale ‘ontsmettingsteams’ zijn ingevlogen om een uitbraak te voorkomen.

Ook goed nieuws; de 52-jarige Liuma Shindan werd na 60 uur levend onder het puin van zijn huis vandaan gehaald, hij is zwaar gewond maar haalt het wel (plaat).

Comments are closed.