Mooie Kerstbalonnen in de Krottenwijk in Beijing
Gepubliceerd op maandag 26 december 2011 door Tycho
Vlakbij mijn peeperdure appartementencomplex staat nog steeds een hele oude krottenwijk. Geen hutong met mooie straatjes en gewikkelde hofjes maar een echte ouderwetsche smeerboel.
Op brakke zondagmiddagen loop ik er graag doorheen, beetje met de mensen praten, beetje om de mensen lachen. De krottenwijk is het thuis van allerlei eerlijk werkvolk lijk schoonmakers, schoenpoetsers, vuilophalers, riesaikelaars, bedelaars en ook van helium-balonnen-verkopers.
Jelken dag staan zij in de winkelstraten, bij de metrostations en rond de grote wooncomplexen. Meest met een grote tros balonnen aan hun fietsjes vastgemaakt. Urenlang trotseren zij koude, wind en heel soms een buitje regen. Een balonnetje doet 10 yuan voor afdingen. Speciaal voor de kerst deze olijke balonnen; een kerstman met een gele bril, volle baard en cheile rode lippen.
maandag, 25 april om 02:16
Waar is deze wijk precies?
Groeten,
Jolanda